UKBS Nedir ?

İSKİ ihtiyaçları göz önüne alınarak ve dünyadaki teknolojik kullanım imkânları değerlendirilerek tüm İstanbul'u kapsayan, öncelikle İSKİ çalışmalarında GNSS teknolojilerini gerçek zamanlı, etkin ve verimli kullanıma imkân veren 10 istasyonlu UKBS...

Devamı
Bilimsel Çalışmalar

İSKİ UKBS gerçek zamanlı ölçü için düzeltme verisi yayınıyla beraber, akademik ve bilimsel çalışmalarda da kullanılmaktadır. İSKİ UKBS İstanbul Kültür Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Tübitak MAM...

Devamı
Sıkça Sorulan Sorular

Sistemden Yayınlanan Düzeltmeyi Kullanabilmeniz Için İSKİ Genel Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Harita İşleri Şube Müdürlüğü Bünyesinde Bulunan İSKİ-UKBS Sistem Yönetimine Başvuru Formunu Doldurup Göndermeniz Gerekmektedir.

Devamı
Duyurular

İSKİ UKBS Ağı Düzeltme Yayımı

İSKİ UKBS Ağı ile TUSAGA-Aktif CORS Ağına ait datum birliğinin sağlanması sebebi ile İSKİ UKBS Ağı düzeltme yayımı 23 Nisan 2022 tarihinden itibaren ITRF96 datumu ve 2005 Referans Epoğunda hizmet vermeye başlamıştır.


Yerel Yönetimlerde Bir İlk

Uydulardan Konum Belirleme Sistemi(UKBS) Makalemiz Türkiye Belediyeler Birliğinin Haziran, 2015 Dergisinde Yayınlanmıştır.

Makale Linki

Piri Reis Ödülü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Düzenlenen 'Segis 2013' Kongresinde İstanbul Su Ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), 'Uydulardan Konum Belirleme Sistemi' (UKBS) Adlı Projeyle Piri Reis Ödülüne Layık Görüldü.


10. GPS İstasyonu

10. GPS İstasyonumuz Sancaktepe Paşaköyde Kurulmuştur.


GPS'inizde Tanımlamış Olduğumuz:

IP Adresi: 82.222.52.131